Pulse Electronics RO17102NM In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 674 ratings
RO17102NM main image
Model Number
RO17102NM
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
RO17102NM PDF
Description
RF ANT 1.9GHZ WHIP STR N MALE
In Stock : 90
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
RF Family/Standard
Cellular, WiFi
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band)
1.9GHz
Frequency Range
1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna Type
Whip, Straight
Number of Bands
1
VSWR
2
Return Loss
Gain
2dBi
Power - Max
50 W
Features
Termination
N Type Male
Ingress Protection
IP67
Mounting Type
Connector Mount
Height (Max)
4.528" (115.00mm)