Pulse Electronics PM4546.331NLT (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 812 ratings
PM4546.331NLT main image
Model Number
PM4546.331NLT
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
PM4546.331NLT PDF
Description
FIXED IND 330NH 7A 16 MOHM SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
PM4546.XXXNLT
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Molded
Material - Core
Inductance
330 nH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
7 A
Current - Saturation (Isat)
11A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
16mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)