Pulse Electronics PM2203.332NLT In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 843 ratings
PM2203.332NLT main image
Model Number
PM2203.332NLT
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
PM2203.332NLT PDF
Description
FIXED IND 3.3UH 8.1A 23.1MOHM SM
In Stock : 823
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
PM2203.XXXNLT
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Material - Core
Inductance
3.3 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
8.1 A
Current - Saturation (Isat)
9.5A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
23.1mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
SMD
Size / Dimension
0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)