Pulse Electronics PG0642.332NLT (1 Tape & Reel)
4.6 812 ratings
PG0642.332NLT main image
Model Number
PG0642.332NLT
Datasheet
PG0642.332NLT PDF
Description
FIXED IND 3.3UH 9.5A 16.6MOHM SM
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Series
PG0642NL
Packaging
Tape & Reel
Inductance
3.3 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
9.5 A
Current - Saturation (Isat)
13A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
16.6mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.311" L x 0.299" W (7.90mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)