Pulse Electronics NMOQW144 (1 Bag)
4.9 707 ratings
NMOQW144 main image
Model Number
NMOQW144
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
NMOQW144 PDF
Description
STAINLESS BASE / WHIP, UNITY, 14
In Stock : 57
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
Packaging
Bag
Product Status
Active
RF Family/Standard
Frequency Group
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band)
148MHz
Frequency Range
144MHz ~ 152MHz
Antenna Type
Whip, Straight
Number of Bands
1
VSWR
Return Loss
Gain
2dBi
Power - Max
200 W
Features
Termination
NMO
Ingress Protection
Mounting Type
Magnetic
Height (Max)
19.000" (482.60mm)