Pulse Electronics NMO40UBNCSPRING Bulk sales (1 piece or more)
4.6 831 ratings
NMO40UBNCSPRING main image
Model Number
NMO40UBNCSPRING
Manufacturer
Pulse Electronics
Datasheet
NMO40UBNCSPRING PDF
Description
NMO COIL / WHIP UNITY, 40-50MHZ,
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Pulse Electronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
RF Family/Standard
Frequency Group
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band)
45MHz
Frequency Range
40MHz ~ 50MHz