Pulse Electronics DST7-36B57 Bulk sales (1 piece or more)
5.0 787 ratings
DST7-36B57 main image
Model Number
DST7-36B57
Datasheet
DST7-36B57 PDF
Description
PWR XFMR LAMINATED 36VA TH
Voltage - Primary
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 18V, Series 36V
Current - Output (Max)
Parallel 2A, Series 1A
Power - Max
36VA
Size / Dimension
66.80mm L x 55.63mm W
Height - Seated (Max)
39.62mm