Pulse Electronics DST6-48B32 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 676 ratings
DST6-48B32 main image
Model Number
DST6-48B32
Datasheet
DST6-48B32 PDF
Description
PWR XFMR LAMINATED 20VA TH
Voltage - Primary
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 24V, Series 48V
Current - Output (Max)
Parallel 800mA, Series 400mA
Power - Max
20VA
Size / Dimension
57.15mm L x 47.24mm W
Height - Seated (Max)
36.58mm