Pulse Electronics DST6-10B4 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 703 ratings
DST6-10B4 main image
Model Number
DST6-10B4
Datasheet
DST6-10B4 PDF
Description
PWR XFMR LAMINATED 20VA TH
Voltage - Primary
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 5V, Series 10V
Current - Output (Max)
Parallel 4A, Series 2A
Power - Max
20VA
Size / Dimension
57.15mm L x 47.24mm W
Height - Seated (Max)
36.58mm