Pulse Electronics DST5-36B27 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 890 ratings
DST5-36B27 main image
Model Number
DST5-36B27
Datasheet
DST5-36B27 PDF
Description
PWR XFMR LAMINATED 12VA TH
Product Status
Obsolete
Voltage - Primary
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 18V, Series 36V
Current - Output (Max)
Parallel 700mA, Series 350mA
Power - Max
12VA
Size / Dimension
47.24mm L x 39.62mm W
Height - Seated (Max)
36.58mm