Pulse Electronics DST5-20B15 Bulk sales (1 piece or more)
4.5 711 ratings
DST5-20B15 main image
Model Number
DST5-20B15
Datasheet
DST5-20B15 PDF
Description
PWR XFMR LAMINATED 12VA TH
Voltage - Primary
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 10V, Series 20V
Current - Output (Max)
Parallel 1.2A, Series 600mA
Power - Max
12VA
Size / Dimension
47.24mm L x 39.62mm W
Height - Seated (Max)
36.58mm