Pulse Electronics DST4-56B34 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 640 ratings
DST4-56B34 main image
Model Number
DST4-56B34
Datasheet
DST4-56B34 PDF
Description
PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
Voltage - Primary
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 28V, Series 56V
Current - Output (Max)
Parallel 220mA, Series 110mA
Power - Max
6VA
Size / Dimension
41.40mm L x 33.27mm W
Height - Seated (Max)
33.27mm