Pulse Electronics DST3-10B1 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 726 ratings
DST3-10B1 main image
Model Number
DST3-10B1
Datasheet
DST3-10B1 PDF
Description
PWR XFMR LAMINATED 2.4VA TH
Voltage - Primary
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load)
Parallel 5V, Series 10V
Current - Output (Max)
Parallel 500mA, Series 250mA
Power - Max
2.4VA
Size / Dimension
35.05mm L x 28.70mm W
Height - Seated (Max)
30.23mm