Power Integrations TOP100YN Bulk sales (1 piece or more)
4.9 714 ratings
TOP100YN main image
Model Number
TOP100YN
Manufacturer
Power Integrations
Datasheet
TOP100YN PDF
Description
IC OFFLINE SW MULT TOP TO220-3
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Power Integrations
Series
TOPSwitch®
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Output Isolation
Isolated
Internal Switch(s)
Yes
Voltage - Breakdown
350V
Topology
Boost, Buck, Flyback, Forward
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
Duty Cycle
67%
Frequency - Switching
100kHz
Power (Watts)
30 W
Fault Protection
Current Limiting, Over Temperature
Control Features
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)