Pervasive Displays E2271CS091 (1 Tray)
4.9 669 ratings
E2271CS091 main image
Model Number
E2271CS091
Manufacturer
Pervasive Displays
Datasheet
E2271CS091 PDF
Description
2.7" EPD, A-MB W.ITC
In Stock : 493
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Pervasive Displays
Series
Packaging
Tray
Product Status
Active
Display Type
TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Display Mode
Reflective
Touchscreen
Diagonal Screen Size
2.710" (68.83mm)
Viewing Area
57.29mm W x 38.19mm H
Backlight
Without Backlight
Dot Pixels
264 x 176
Interface
SPI
Graphics Color
Black
Background Color
White
Dot Size
Dot Pitch
0.22mm W x 0.22mm H