Pervasive Displays E2154CS091 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 704 ratings
E2154CS091 main image
Model Number
E2154CS091
Manufacturer
Pervasive Displays
Datasheet
E2154CS091 PDF
Description
1.54" EPD, A-MB W.ITC
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Pervasive Displays
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Display Type
TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Display Mode
Reflective
Touchscreen
Diagonal Screen Size
1.54" (39.12mm)
Viewing Area
27.51mm W x 27.51mm H
Backlight
Without Backlight
Dot Pixels
152 x 152
Interface
SPI
Graphics Color
Black
Background Color
White
Dot Size
Dot Pitch
0.18mm W x 0.18mm H