Panasonic Electronic Components ERZ-E10E331 (1 Tape & Reel)
4.9 619 ratings
ERZ-E10E331 main image
Model Number
ERZ-E10E331
Datasheet
ERZ-E10E331 PDF
Description
VARISTOR 330V 4.5KA DISC 11.5MM
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Maximum AC Volts
210 V
Maximum DC Volts
270 V
Varistor Voltage (Min)
297 V
Varistor Voltage (Typ)
330 V
Varistor Voltage (Max)
363 V
Current - Surge
4.5 kA
Energy
72J
Capacitance @ Frequency
470 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
Disc 11.5mm