Panasonic Electronic Components ERZ-E08A331 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 797 ratings
ERZ-E08A331 main image
Model Number
ERZ-E08A331
Datasheet
ERZ-E08A331 PDF
Description
VARISTOR 330V 3.5KA DISC 10.5MM
In Stock : 2075
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Bulk
Maximum AC Volts
210 V
Maximum DC Volts
270 V
Varistor Voltage (Min)
297 V
Varistor Voltage (Typ)
330 V
Varistor Voltage (Max)
363 V
Current - Surge
3.5 kA
Energy
58J
Capacitance @ Frequency
300 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
Disc 10.5mm