Panasonic Electronic Components ERZ-E07E511 (1 Tape & Reel)
4.6 890 ratings
ERZ-E07E511 main image
Model Number
ERZ-E07E511
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
ERZ-E07E511 PDF
Description
VARISTOR 510V 2.5KA DISC 9MM
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Series
ZNR®
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Maximum AC Volts
320 V
Maximum DC Volts
410 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Varistor Voltage (Typ)
510 V
Varistor Voltage (Max)
561 V
Current - Surge
2.5 kA
Energy
70J
Number of Circuits
1
Capacitance @ Frequency
140 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 9mm