Panasonic Electronic Components ERZ-E07B331CS Bulk sales (1 piece or more)
4.9 710 ratings
ERZ-E07B331CS main image
Model Number
ERZ-E07B331CS
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
ERZ-E07B331CS PDF
Description
VARISTOR 330V 2.5KA DISC 9MM
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Series
ZNR®
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Maximum AC Volts
210 V
Maximum DC Volts
270 V
Varistor Voltage (Min)
297 V
Varistor Voltage (Typ)
330 V
Varistor Voltage (Max)
363 V
Current - Surge
2.5 kA
Energy
44J
Number of Circuits
1
Capacitance @ Frequency
280 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 9mm