Panasonic Electronic Components ERG-3FJS112E Bulk sales (1 piece or more)
5.0 895 ratings
ERG-3FJS112E main image
Model Number
ERG-3FJS112E
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
ERG-3FJS112E PDF
Description
RES 1.1K OHM 5% 3W AXIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Series
ERG
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Resistance
1.1 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)