Panasonic Electronic Components ERA-8APB153V In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 803 ratings
ERA-8APB153V main image
Model Number
ERA-8APB153V
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
ERA-8APB153V PDF
Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W 1206
In Stock : 7261
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Series
ERA-8A
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
15 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)