Panasonic Electronic Components EEF-UD0E151CE Bulk sales (1 piece or more)
5.0 776 ratings
EEF-UD0E151CE main image
Model Number
EEF-UD0E151CE
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
EEF-UD0E151CE PDF
Description
CAP ALUM POLY 150UF 20% 2.5V SMD
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Series
SP-Cap UD
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Type
Polymer
Capacitance
150 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ratings
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Surface Mount Land Size