Panasonic Electronic Components EEF-UD0D331R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 725 ratings
EEF-UD0D331R main image
Model Number
EEF-UD0D331R
Datasheet
EEF-UD0D331R PDF
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2V SMD
In Stock : 258
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
2 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Surface Mount Land Size