Panasonic Electronic Components EEF-CD1B100ER Bulk sales (1 piece or more)
4.9 688 ratings
EEF-CD1B100ER main image
Model Number
EEF-CD1B100ER
Datasheet
EEF-CD1B100ER PDF
Description
CAP ALUM POLY 10UF 20% 12.5V SMD
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
12.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Surface Mount Land Size