Panasonic Electronic Components EEF-CD1A330ER Bulk sales (1 piece or more)
4.8 639 ratings
EEF-CD1A330ER main image
Model Number
EEF-CD1A330ER
Datasheet
EEF-CD1A330ER PDF
Description
CAP ALUM POLY 33UF 20% 10V SMD
Capacitance
33 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
General Purpose
Ripple Current @ High Frequency
1.8 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Surface Mount Land Size