Panasonic Electronic Components ECK-THC101MB Bulk sales (1 piece or more)
4.9 778 ratings
ECK-THC101MB main image
Model Number
ECK-THC101MB
Datasheet
ECK-THC101MB PDF
Description
CAP CER 100PF 250VAC Y5P 2-SMD
Series
ECK
Capacitance
100 pF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
250V
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Features
Ratings
Y1
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
2-SMD
Size / Dimension
0.268" L x 0.177" W (6.80mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)