Panasonic Electronic Components ECK-TFC331KB Bulk sales (1 piece or more)
4.6 695 ratings
ECK-TFC331KB main image
Model Number
ECK-TFC331KB
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
ECK-TFC331KB PDF
Description
CAP CER 330PF 250VAC Y5P SMD
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Series
ECK
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
330 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
Y5P (B)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Features
Ratings
Y2
Applications
Safety
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
Nonstandard SMD
Size / Dimension
0.224" L x 0.177" W (5.70mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)