Panasonic Electronic Components ECK-ATS681MB Bulk sales (1 piece or more)
4.9 657 ratings
ECK-ATS681MB main image
Model Number
ECK-ATS681MB
Datasheet
ECK-ATS681MB PDF
Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Series
TS
Capacitance
680 pF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
440VAC
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Features
Ratings
X1, Y2
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)