Panasonic Electronic Components ECK-ATS331MB Bulk sales (1 piece or more)
4.6 779 ratings
ECK-ATS331MB main image
Model Number
ECK-ATS331MB
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
ECK-ATS331MB PDF
Description
CAP CER 330PF 440VAC Y5P RADIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Series
TS
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
330 pF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
440VAC
Temperature Coefficient
Y5P (B)
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Features
Ratings
X1, Y2
Applications
Safety
Failure Rate
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)