Panasonic Electronic Components ECJ-2VB2A331K Bulk sales (1 piece or more)
4.6 828 ratings
ECJ-2VB2A331K main image
Model Number
ECJ-2VB2A331K
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
ECJ-2VB2A331K PDF
Description
CAP CER 330PF 100V X7R 0805
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Series
ECJ
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
330 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)