Panasonic Electronic Components ECE-T2DP392FA Bulk sales (1 piece or more)
5.0 883 ratings
ECE-T2DP392FA main image
Model Number
ECE-T2DP392FA
Datasheet
ECE-T2DP392FA PDF
Description
CAP ALUM 3900UF 20% 200V SNAP
Capacitance
3900 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
64mOhm
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Size / Dimension
1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max)
3.150" (80.00mm)