Panasonic Electronic Components ECE-T2AP682EA Bulk sales (1 piece or more)
4.5 790 ratings
ECE-T2AP682EA main image
Model Number
ECE-T2AP682EA
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
ECE-T2AP682EA PDF
Description
CAP ALUM 6800UF 20% 100V SNAP
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Series
T-UP
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
6800 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
49mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
6.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
7.59 A @ 10 kHz
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
1.969" (50.00mm)