Panasonic Electronic Components ECE-A1VKA100B In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 837 ratings
ECE-A1VKA100B main image
Model Number
ECE-A1VKA100B
Datasheet
ECE-A1VKA100B PDF
Description
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
In Stock : 19865
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
KA
Packaging
Cut Tape
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency
30 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
51 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)