Panasonic Electronic Components ECE-A1EKS220I (1 Tape & Box)
4.9 849 ratings
ECE-A1EKS220I main image
Model Number
ECE-A1EKS220I
Datasheet
ECE-A1EKS220I PDF
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
KS
Packaging
Tape & Box
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency
55 mA @ 120 Hz
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)