Panasonic Electronic Components ECC-D3A331JGE Bulk sales (1 piece or more)
4.8 779 ratings
ECC-D3A331JGE main image
Model Number
ECC-D3A331JGE
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
ECC-D3A331JGE PDF
Description
CAP CER 330PF 1KV SL/GP RADIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Series
KGE
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Capacitance
330 pF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
SL/GP
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Features
High Voltage
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)