Panasonic Electronic Components 4SEQP680M In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 879 ratings
4SEQP680M main image
Model Number
4SEQP680M
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Datasheet
4SEQP680M PDF
Description
CAP ALUM POLY 680UF 20% 4V T/H
In Stock : 636
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Series
OS-CON™, SEQP
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Polymer
Capacitance
680 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
185 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.7 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)