OptiFuse MSC-100MA Bulk sales (1 piece or more)
4.8 871 ratings
MSC-100MA main image
Model Number
MSC-100MA
Manufacturer
OptiFuse
Datasheet
MSC-100MA PDF
Description
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
OptiFuse
Series
MSC
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Mounting Type
Requires Holder
Fuse Type
Cartridge, Glass
Current Rating (Amps)
100 mA
Voltage Rating - AC
250 V
Response Time
Medium Blow
Package / Case
5mm x 20mm
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Melting I²t
Approval Agency
CSA, cULus, cURus, KC, PSE/JET
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Color
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)