onsemi SS2003M-TL-E (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 663 ratings
SS2003M-TL-E main image
Model Number
SS2003M-TL-E
Manufacturer
onsemi
Datasheet
SS2003M-TL-E PDF
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 2A 6MCPH
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
onsemi
Series
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Last Time Buy
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io)
2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
400 mV @ 2 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
20 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
1.25 mA @ 15 V
Capacitance @ Vr, F
75pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Supplier Device Package
6-MCPH
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C