onsemi RC1587T33 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 736 ratings
RC1587T33 main image
Model Number
RC1587T33
Manufacturer
onsemi
Datasheet
RC1587T33 PDF
Description
IC REG CONV PENTIUM 1OUT TO220-3
Manufacturer
onsemi
Obsolete
Applications
Converter, Intel Pentium® II GTL+, Pro
Voltage - Input
5.1V ~ 7V
Number of Outputs
1
Voltage - Output
3.3V
Operating Temperature
0°C ~ 125°C