onsemi NCP1400AV19EVB Bulk sales (1 piece or more)
4.9 623 ratings
NCP1400AV19EVB main image
Model Number
NCP1400AV19EVB
Manufacturer
onsemi
Datasheet
NCP1400AV19EVB PDF
Description
EVAL BOARD FOR NCP1400AV19
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
onsemi
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Main Purpose
DC/DC, Step Up
Outputs and Type
1, Non-Isolated
Voltage - Output
1.9V
Current - Output
Voltage - Input
1.5V
Regulator Topology
Boost
Frequency - Switching
180kHz