onsemi MC33077PG Bulk sales (1 piece or more)
4.9 690 ratings
MC33077PG main image
Model Number
MC33077PG
Manufacturer
onsemi
Datasheet
MC33077PG PDF
Description
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DIP
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
onsemi
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Amplifier Type
General Purpose
Number of Circuits
2
Output Type
Slew Rate
11V/µs
Gain Bandwidth Product
37 MHz
Current - Input Bias
280 nA
Voltage - Input Offset
130 µV
Current - Supply
3.5mA
Current - Output / Channel
33 mA
Voltage - Supply Span (Min)
5 V
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm)