onsemi MC33077D Bulk sales (1 piece or more)
4.9 648 ratings
MC33077D main image
Model Number
MC33077D
Manufacturer
onsemi
Datasheet
MC33077D PDF
Description
IC OPAMP DUAL LOW NOISE 8SOIC
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
onsemi
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Amplifier Type
General Purpose
Number of Circuits
2
Output Type
Slew Rate
11V/µs
Gain Bandwidth Product
37 MHz
Current - Input Bias
280 nA
Voltage - Input Offset
130 µV
Current - Supply
3.5mA
Current - Output / Channel
33 mA
Voltage - Supply Span (Min)
5 V
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)