onsemi MAC210A10 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 756 ratings
MAC210A10 main image
Model Number
MAC210A10
Manufacturer
onsemi
Datasheet
MAC210A10 PDF
Description
TRIAC 800V 10A TO220AB
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
onsemi
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Triac Type
Standard
Voltage - Off State
800 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
10 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
100A @ 60Hz
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
50 mA
Current - Hold (Ih) (Max)
50 mA
Configuration
Single
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)