onsemi DCJ010-TL-E Bulk sales (1 piece or more)
4.9 739 ratings
DCJ010-TL-E main image
Model Number
DCJ010-TL-E
Manufacturer
onsemi
Datasheet
DCJ010-TL-E PDF
Description
DIODE ARRAY GP 20V 100MA 3MCP
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
onsemi
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
20 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 10 mA
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 15 V
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)