onsemi CPH3101-TL-E Bulk sales (1 piece or more)
4.9 785 ratings
CPH3101-TL-E main image
Model Number
CPH3101-TL-E
Manufacturer
onsemi
Datasheet
CPH3101-TL-E PDF
Description
TRANS PNP 30V 2A 3CPH
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
onsemi
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Transistor Type
PNP
Current - Collector (Ic) (Max)
2 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
30 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
600mV @ 75mA, 1.5A
Current - Collector Cutoff (Max)
100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
200 @ 100mA, 2V
Power - Max
900 mW
Frequency - Transition
150MHz
Operating Temperature
150°C (TJ)