onsemi 74F534PC Bulk sales (1 piece or more)
4.8 728 ratings
74F534PC main image
Model Number
74F534PC
Manufacturer
onsemi
Datasheet
74F534PC PDF
Description
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20DIP
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
onsemi
Series
74F
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Function
Standard
Type
D-Type
Output Type
Tri-State, Inverted
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
8
Clock Frequency
100 MHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL
8.5ns @ 5V, 50pF
Trigger Type
Positive Edge
Current - Output High, Low
3mA, 24mA
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Iq)
86 mA
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type
Through Hole
Supplier Device Package
20-PDIP
Package / Case
20-DIP (0.300", 7.62mm)