onsemi 2SD1803T-E In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 813 ratings
2SD1803T-E main image
Model Number
2SD1803T-E
Manufacturer
onsemi
Datasheet
2SD1803T-E PDF
Description
TRANS NPN 50V 5A TP
In Stock : 384
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
onsemi
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Transistor Type
NPN
Current - Collector (Ic) (Max)
5 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
50 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
400mV @ 150mA, 3A
Current - Collector Cutoff (Max)
1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
200 @ 500mA, 2V
Power - Max
1 W
Frequency - Transition
180MHz
Operating Temperature
150°C (TJ)