Ohmite WLBR015FE In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 605 ratings
WLBR015FE main image
Model Number
WLBR015FE
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
WLBR015FE PDF
Description
RES 0.015 OHM 1% 1W AXIAL
In Stock : 985
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
WL
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
15 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Wirewound
Features
Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)