Ohmite WHE12KJET In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 616 ratings
WHE12KJET main image
Model Number
WHE12KJET
Manufacturer
Ohmite
Datasheet
WHE12KJET PDF
Description
RES 12K OHM 5% 5W AXIAL
In Stock : 1656
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Ohmite
Series
WH
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
12 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Composition
Wirewound
Features
Non-Inductive
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C